FETÖ'den Notlar-1

Suretleri insana benzemekle birlikte herhangi bir insanın onların içerisinde barınması mümkün değildir. Zira onlar, kâinatta nadir bulunan çok özel bir türdür. Bu nedenle de makul bir insanın, insanlığını kaybetmeden, insani değerlerinden arınmadan, fenalığı içselleştirip yalanı ve riyayı hayatının doğal bir parçası hâline getirmeden onların içinde barınması mümkün değildir.

Doğal ve içten herhangi bir davranış ve hâlleri yoktur. Bu yüzden de kimisi sinsi bir yılan gibi kıvrak ve tehlikeli; kimisi bir tilki kadar kurnaz, kimisi bir sırtlan kadar açgözlü ve yırtıcı; büyük çoğunluğu da köpek cinsini kıskandıracak kadar sadık ve bağlıdır. Bulundukları ortama uyum sağlama konusunda ise değme bukalemuna taş çıkaracak kadar mahirdirler.

Bu nedenle de bir gün yumuşak başlı, sevecen ve masum gördüğünüz öteki gün azgınlaşıp sizi parçalamaya kalkar. Bir gün acıyıp önüne bir tas yemek koyduğunuz öteki gün o kabın içine pisler. Doğruları ve yanlışları o kadar hızlı yer değiştirir ki yetişmek mümkün olmaz.

Bağımlısı oldukları talimatın ve esiri oldukları telkinlerin beslediği içi boş bir küstahlıkları vardır. Ancak sürekli tedirgin ve tetikte oldukları için güven duyguları gelişmemiştir, öz güvenden de eser bulunmaz. Bu yüzden de o küstah tavırları ilk hamlede yerle bir olmaya mahkûm kumdan birer kale gibidir. Ne var ki hakikatle bağları koptuğu, muvazeneyi yitirip kendilerine özgü sanal bir gerçeklik (Fetöverse) içinde yaşadıklarından bu zavallı hâllerini fark etmez; kendileri üstün zekânın yeryüzündeki son temsilcileri sanırlar. Oysa sahip oldukları akıl, bir kuşu yuvasına götüremeyecek kadar kıttır. Ne var ki onlar bu kıtlıklarını da üstünlük sanırlar.


Yorumlar